Milá Vládo.

Naše milá Vládo, mám toho dost. Mám dost téhle šlamastiky, do které jsi nás TY dostala. Svojí absolutní nekompetentností, chaosem, který jsi způsobila a rozkolem ve společnosti, který máš také na svědomí. Události posledních měsíců jasně ukázaly, jak škodlivá jsi. Odkryly v podstatě všechen zmatek, ve které kvůli tobě musíme žít. 30 let po pádu komunismu jsme opět v době papalášství, estébáků, posluhovačů a v době práskačů. Ze začátku jsme udělali velký krok vpřed s tím, že už nikdy nic takového nedopustíme, že se to nikdy nesmí opakovat, že nikdy nezapomeneme. Po 30 letech premiér uzavřel hranice ve jménu bezpečí.
Absolutně bezprecedentní! Ve jménu bezpečí občanů k nám v roce 68 vtrhly ruské tanky. Pamatuješ?

TY můžeš za ekonomickou katastrofu, ze které se my všichni budeme vzpamatovávat několik let. Už od dubna hrozíš a strašíš lidi druhou vlnou a přesto jsi nedokázala NIC! Jenom díky tobě jsou přeplněné nemocnice, nedostatek personálu a zavřené podniky. Dávno jsi měla mít vymyšlený plán, jak kapacitně zvládnout tisíce nakažených. Bylo možné to zvládnout, TY jsi to nezvládla. Místo toho jenom strašíš, zakazuješ a zavíráš. Tuhle „horší chřipku“, jsme mohli zvládnout s hlavou vztyčenou. Jednou jsme již dokázali, že se jako národ dokážeme semknout, podpořit a POSLECHNOUT. Na jaře jsme se koupali v desinfekci, přestali se stýkat s kýmkoli i s našimi nejbližšími, dovolili jsme ti zakázat otce u porodů i návštěvy umírajících v nemocnici. Podporovali jsme malé podnikatele, navzájem si pomáhali, nakupovali důchodcům a dokonce jsme TI fandili a odpustili pár přešlapů. Každá rodina vlastní 10 roušek na hlavu, které si vyrobila a ty teď utratíš peníze, které nemáš, aby sis koupila důchodce? Oni taky nejsou hloupí. Zjistili jsme totiž, že mrtví na chodnících neleží, že nás nemůžeš strašit Itálií ani obézní Amerikou. Už nedovolíme, abychom neviděli rodinu celé týdny a abychom s depresí seděli doma a čekali, co nám povolíš.

Zklamala jsi na plné čáře a snažíš se nás svými hloupými projevy v televizi citově vydírat. Že si nevážíme svého zdraví, že nemyslíme na ostatní. To TY nemyslíš na nikoho jiného krom sebe. My si zdraví vážíme, ale už víme, že takhle se ŽÍT nedá, že zdraví je nejdůležitější, ale není to JEDINÁ důležitá věc v životě. Jsme už unavení a chceme jenom normálně žít, klidně obezřetněji, s desinfekcí po kapsách a s rouškou na puse.

Momentální ekonomický i společenský kolaps je důsledek činů za poledních 30 let. Rozhazuješ miliardy, peníze, které ti nepatří. Peníze, které jsme MY vydělali a tys nám je sprostě sebrala. Neumíš s nimi naložit, zadlužuješ několik budoucích generací. Máš pocit, že jsi nesmrtelná. Lidé ve zdravotnictví, zdravotní sestry a bratři, kteří, jak se nyní ukázalo, jsou nepostradatelní, pracují mnohdy za almužnu. Nejsi schopná postavit pár kilometrů dálnic. Sociální systém v tak sociálním státě ždímají zdraví lidé, kteří nechtějí pracovat a máma s postiženým synem musí po večerech lepit obálky. Rozděluješ dotace firmám s miliardovým obratem, zametáš stopy po zločincích, kteří se drží u koryta. Živíš tisíce byrokratů, kteří rozhodují o našem každodenním životě, vymýšlíš nesmyslné zákony a ty, které mají smysl necháš ležet roky u ledu. Jsme jediná země v EVROPĚ (!), která má kojenecké ústavy. Vysmíváš se voliči do obličeje svými korupčními skandály a jako premiéra si zvolíš udavače a zloděje. Trpíš prezidenta a jenom tiše vyčkáváš, až odejde do věčných lovišť, bojíš se mu postavit. Nevěřila bych, že někdy budeme vzhlížet ke Slovensku a tiše závidět. Nezajímáš se o přírodu, neposloucháš odborníky, máš jenom bandu nohsledů a přikyvovačů, kteří ti jdou na ruku. Neumíš vyřešit záplavy, nedokážeš si poradit se suchem. A stačilo by jenom naslouchat. Vybíráš závratné daně od lidí, kteří si je poctivě vydělali a vymýšlíš stupidity, za které je bez mrknutí oka utratíš.

Bojím se. Není to covid, bojím se tebe. Jsi zlá a zákeřná. Ale věřím v lidi, protože my nejsme hloupí. A věřím, že si zase MY všichni uvědomíme, že máš TY pracovat pro NÁS a ne my pro tebe. Věřím a doufám.

Milá vládo, nech nás žít. A táhni do hajzlu.

„Ti, kteří by byli ochotni se vzdát svobody výměnou za chvilkové bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí.“
Benjamin Franklin.

One Reply to “Milá Vládo.”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: