Výlet do Harry Potter studií

Nějakou dobu, zhruba rok před mými 30. narozeninami, jsem se ptala Máry, jestli ho zajímá, co bych si přála ke 30. narozeninám. Do té doby ho to asi moc nezajímalo. Začala jsem skromně. Šálu Nebelvíru. „Fakt bys chtěla šálu Nebelvíru jo?“, zeptal se Mára pobaveně. „Ne.. chci výlet do Harry Potter studií a skútr“. Dostala jsem výlet do HP studií ❤

Nebudu už psát, jak moc jsem se těšila, o tom a o všem ostatním jsem psala v minulém článku, ale na škále od 1 do 10 bylo moje těšení 79 miliónů.

HP studia jsou kousek za Londýnem a není těžké se tam dostat. Teda z Londýna, z Prahy je to už trochu náročnější, my jsme ale tu náročnou část měli za sebou a na nádraží si den předem koupili dva zpáteční lístky. Nástup byl na London Euston, kam jsme dojeli metrem. Vlak trvá cca 20 minut a hned na nádraží ve Watford Junction na vás čeká autobus, kterej nepřehlédnete. Dokonce u výstupu z nádraží stojí posádka a vyřvává „Harry Potter Studios this way“.
Doporučuju si před cestou vlakem dojít vyčůrat, nebo se vám může stát to co mně. Chtělo se mi hodně na záchod, ale říkala jsem si, že si dojdu ve vlaku, že nám to už jede a že bych to nestihla. K mému velkému překvapení záchod ve vlaku nebyl. Měla jsem rozepnutý kalhoty, hodně jsem funěla, kažkých 10 vteřin si poposedávala a každých 20 vteřin jsem říkala „já už to nevydržím“. Mára měl samý dobrý rady jako „tak na to nemysli“ a podobné. Chtěla jsem vystoupit na nějaký zastávce v půli cesty, ale zase jsem se bála, že by nám propadly ty lísky a neměla jsem jistotu, že na tý zastávce budou záchody. No vydržela jsem to samozřejmě, ale bylo to hodně nepříjemných 20 minut.

Hned po tom, co jsem se vyčůrala, jsem si mohla naplno užít zbytek cesty (jak je svět hned krásnější co). Do autobusu jsme naběhli jako první a zabrali si ty nejlepší místa hned nahoře. Ne že by na tom nějak záleželo, ale komu občas neudělá radost takové malé vítězství.

Vstupenku si kupujete předem na konkrétní datum i hodinu, protože se chodí po skupinkách a část cest je s výkladem. My jsme měli lístky na čtvrtou hodinu, ale kvůli mý nedočkavosti a Márový obsesi být všude o hodinu dřív, jsme tam opravdu byli o hodinu dřív :D. Fakt jsem byla extrémně nedočkavá a hlavně! jsem netušila, do čeho jdu, protože jsem si zakázala koukat se na jakýkoli fotky, videa nebo info o tomhle magickým místě. Nevěděla jsem vůbec, co a jak probíhá. Tohle ostatně doporučuju vám všem, co se tam chystáte – odsud už nečíst! Blíží se spojlery. Nebo se aspoň nekoukejte na fotky. Nebo si dělejte, co chcete!!! 😀

Paní byla moc hodná a pustila nás o tu hodinu na prohlídku dřív, takže jsme nemuseli netrpělivě čekat venku. Skupinka byla cca o 20 lidech, ale co jsem pochopila, bývají mnohem větší. Nejdřív nás přivítali v „předsíni“, kde se na zdech promítaly příběhy lidí, který už místo navštívili, zaměstnanců a nakonec i samotný J. K. Rowlingový (co znamená J. K.?!). Už tam mi to vyrazilo dech, jak krásná a dojemná projekce to byla. Hned vzápětí jsme si sedli do malýho kinosálu, kde k nám mluvil nejoblíbenější trojice- Harry, Ron a Hermiona. Z plátna samozřejmě. Taky jsem měla na krajíčku a myslím, že všichni byli ohromený tím příběhěm, nejenom o HP, ale o knize, její cestě, o autorce a celém fenoménu. Mára pláčem několikrát omdlel.
Po projekci se nám otevřely dveře do Great Hall/jídleny, která byla mnohem menší, než jsem si představovala. A taky tam nelítaly svíčky. Průvodce nadšeně vyprávěl fakta o natáčení, rekvizitách a kostýmech (tu práci bych vydržela dělat asi tak den) a pak nás vyhnal ze sálu a nechal nás napospas magii. Od té chvíle to už bylo na nás.

Prohlídka se dělila na tři pomyslené části. První byla projekce a jídelna s průvodcem, druhá část rekvizity a místnosti a třetí část nastala po posezení nad máslovým ležákem. Třetí část byla víc technická a grafická a „odbornější“.

Cca v půlce jsme si sedli do restaurace na jídlo, dali si dva burgery s hranolkama a dva máslový ležáky. Ten máslovej ležák jsem si teda představovala jinak, byl takovej hodně sladkej a perlivej a pěna byla udělaná ze zmrzliny a smetany nebo já nevím a nedokážu to k ničemu přirovnat. Navíc to servírujou v takových malých plastových kelímkách, což bylo teda mínus. Celá restaurace se tam moc nehodila, ale my měli hlad a najedli se, takže to splnilo svůj účel. Drahý to bylo normálně, prostě jak v Anglii 😀

Celá prohlídka byla fakt naprosto úchvatná. Viděli jsme chlapeckou kolej, kde byly postele a zavazadla a prej ty postele byly dělaný na malýho Rona a Harryho, ale kluci rostli a postele už ne. Proto prej musely záběry „nafejkovat“ tak, aby nešlo vidět, že všem z postelí trčí nohy 😀 Viděli jsme místost s lektvarama i kuchyň Weaslyových, Děravý kotel, Zobí ulici i přístěnek pod schody, Bradavický expres, nástupiště 9 a 3/4 a naprosto dechberoucí model Bradavic, kterej nás na konci fakt dojal. Navíc se to tam všechno díky speciálním efektům točilo.

Za zmínku stojí i gift shop, do kterýho se dostanete skrz poslední expozici a ten je taky luxusní. Strávila jsme tam tak půl hodiny určitě. Kdybych byla hodně bohatá, koupila bych si hodně věcí. Nádhernej merch! Nádherný kvalitní oblečení, kožený diáře, stolní hry, šály, plyšáci a klasický suvenýry. Všechno ve stylu HP of course. Fakt překrásný!

Celá prohlídka i s jídlem nám trvala cca 3 hodinky, nikde jsme se neloudali, ale ani jsme nepospíchali, v klidu jsme si vše prohlíželi i fotily. Můžete se vyfotit v replikách se zeleným pozadím, udělat si video, jak letíte na koštěti Bradavicema, všechno za nemalej peníz samozřejmě. My zas tak velký děti nejsme, obešli jsme se teda bez toho, ale věřím, že pro někoho to může bejt dokonalá vzpomínka.

Lístky stojí 37 pro dítě a 45 liber pro dospěláka. Jak jsem říkala, lístky si musíte koupit dopředu na konkrétní datum a čas. Pak jsou tam různý balíčky, ty jsou samozřejmě dražší a stojí za prostudování. Samozřejmě vše v angličtině, ale myslím, že to i ty hloupější z vás zvládnou a i bez tý angličtiny to pochopí 😀 Doporučuju bookovat vše s velkým předstihem, jak letenky, tak ubytování, tak i samotný lístky. Londýn je drahej, ubytování taky a lístky jsou celkem rozebraný. My jsme to spojili s krásným čtyřdenním výletem do Londýna, kde jsme bydleli kousek od centra. O tom jsem psala tadyhlenc.

Výlet to není rozhodně levnej, ale opravdu stojí za to. Je to obrovskej zážitek pro děti, rodiče i pro nerodiče. Oba jsme byli s Márou fakt nadšený a já měla nejednou slzy ve vočích! Děkuju za krásnej narozeninovej dárek ❤ Příště už chci toho skútra ale dovolepredele!

Jo a kdybych mohla, tak bych tam prosím chtěla bydlet.

Teď nejaký ty fotky, ale jak říkám-kdo nebyl a chce překvápko, tak se udržte a nečumte!

Tak čau,
Peťa.

Jo a sledujte mě na Instagramu sakra! A vobčas mi taky něco nasdílejte, tady se člověk snaží bejt slavnej a bohatej skoro 4 roky a furt nic!!!

DSC_0257DSC_0290DSC_0296DSC_0307DSC_0319DSC_0376DSC_0398DSC_0400DSC_0325

IMG_5036IMG_5047IMG_5053IMG_5107IMG_5108IMG_5111IMG_511824789DC2-55C7-4765-89FF-AC7201E44D52

Advertisement

One Reply to “Výlet do Harry Potter studií”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: